Jaunās grāmatas

Mūsu publicētie darbi kopš 2009. gada

Ulda Danberga atmiņu stāsts "Manas dzīves epizode" izdots 2019 gadā. Autors koncentrēti, bet saistoši apraksta notikumu, kuram analogu šodienas Latvijā nebūtu iespējams atrast. Otrā pasaules kara beigas, 1946. gads Kurzemes katlā. Padomju armijai ienākot, daudzas latviešu ģimenes tiek izpostītas, kad to locekļus aiztur un nosūta uz austrumiem. Autora brāli Gunāru piemeklē šāds liktenis. Viņa vecākais brālis Imants slēpjas apkārtnes mežos. Autoru, Uldi, izsauc uz čeku un pratina par brāli. Vēlāk Rīgā, mācoties vidusskolā, Uldis iesaistās pretošanās grupā "Lāčplēsis", ko vada Ints Cālītis. Taču grupa pastāv ļoti īsu laiku, tikai līdz 1948. gada 18. novembrim. Iepriekšējā vakarā ir paspēts izlikt sarkanbaltsarkano karogu Brāļu kapos, bet nākamajā dienā autors jau ir aizturēts un aizvests uz Stūra māju ar skolas somu un grāmatām. Tāds pats liktenis sagaida arī pārējos grupas locekļus. Tā 17 gadu vecumā sākas Ulda ceļš pa čekas pagrabiem, Centrālcietuma kamerām, līdz kara tribunāls viņiem piespriež 25. gadus labošanas darbos Sibīrijā. Sākas drūmais ceļš uz austrumiem, pēc tam 6 gadus ilga strādāšana Sibīrijā meža darbos un mālu karjerā. Apstākļi ir necilvēcīgi. Vairāki ieslodzītie neizdzīvo. Tomēr 1955. gadā sods tiek samazināts un Uldis drīkst atgriezties Latvijā...

Grāmata ir pieejama lielākajās Latvijas bibliotēkās, bet nav nopērkama grāmatveikalos.

Pirmā grāmata pēc izdevniecības atjaunošanas, ko izdevām 2012. gadā, ir aizputieša Jāņa Ādama Drīksnas atmiņu stāsti "Dievmāte Latvijā". Autors, reulāri ceļojot uz Latgali, ir savācis unikālu materiālu - stāstus par Jēzus un Dievmātes parādīšanos cilvēkiem, kas sākās 1986. gadā - neilgi pirms Atmodas.

Grāmata sastāv no daudz īsiem stāstiņiem, kas hronoloģiski datēti un atklāj gan notikumus saistībā ar redzējumiem, gan svētceļojumu aprakstus, gan dažādu cilvēku dzīves gājumus, tā laika sabiedriskos notikumus un pārdomas.

Grāmata iespiesta digitālajā tehnikā nelielā skaitā eksemplāru. Tādēļ tie, kuri vēlētos iegādāties grāmatu, tiek lūgti ar mums sazināties sadaļā Kontakti.

 Lejuplādēt grāmatu pdf formātā

 

 

 

 

 

 

 

 

- Grāmata "Studenta piezīmes" nav domāta plašam lasītāju lokam. Tā varētu interesēt vienīgi cilvēkus, kuri mani personīgi pazīst. Varbūt vēl kādu, kam varētu būt interese uzzināt, kā dzīve Latvijā ritēja pirms vairāk kā sešdesmit gadiem.

Tā ievadā raksta atmiņu autors Imants Stūrmanis. Mūsuprāt šī medicīnas studenta dienasgrāmata ir gana interesanta, lai to publicētu un nodotu lasītāju vērtējumam. Grāmata ir pieejama lielākajās Latvijas publiskajās bibliotēkās un būs drīzumā nopērkama grāmatveikalos.

   

2014. gada pašās pēdējās dienās iznāca otrā "Apgāda Priedaines" grāmata pēc izdevniecības atjaunošanas.

Tā ir Arvīda Ulmes dzejas grāmata "Ar Tevi".

Grāmatā ietverti autora daiļrades sākuma dzejoļi. Šāda grāmata tika gaidīta jau sen. 

Grāmata vairs grāmatveikalos nav nopērkama, bet to var pasūtināt pie mums.

 otra